‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: Rok 1993, keď spoznávame klan Vadala v boji s Taliovcami – III.časť

Ťažkosti s políciou v rodnom Taliansku.

Die Welt zverejnil pasáže o Antoninovi Vadalovi siahajúce do rokov pred útekom na Slovensko.

V pondelok 3. februára 2003 mal súd v Reggio Calabria v južnom Taliansku rozhodnúť o deviatich obžalovaných vo veci, v ktorej bol zapojený mafiánsky klan Libri. Klan Libri je jedným z najsilnejších v Ndranghete . Medzi obvinenými bol Antonino Vadala, pôvodne z dediny Bova Marina, na juhu Kalábrie.

Podľa talianskych vyšetrovateľov to bola Vadala, ktorý na žiadosť klanu pomohol mafiánovi Domenicovi Venturovi sa schovávať a nakoniec utiecť. Ventura bol odsúdený za brutálnu vraždu člena súperiaceho gangu.

Talianska polícia zachytila ​​telefonické hovory medzi Antoninom Vadalom a Franceskom Zindatom, šéfom klanu, v ktorom obaja diskutovali podrobnosti o akcii. Napriek tomu bol Vadala oslobodený v roku 2003 z dôvodu nedostatku dôkazov.

V inom prípade súd opisuje situáciu, v ktorej Antonino Vadala a dvaja ďalší muži cestujú do Ríma, aby “potrestali” neznámu osobu, ktorá “poškodila klan”.

“On (šéf klanu Francesco Zindato) dal rozkaz tým, ktorým najviac dôveroval – vrátane Antonina Vadalovi,” vysvetlil sudca.

Vadala nečakal verdikt v Taliansku. Na Slovensku našiel útočisko a nový domov. Píše sa rok 2004. 

 

Avšak čo vieme ešte viac sú zdroje z La Republica.

 

Píše sa rok 1993, v  článku  La Republica z augusta 1993 s názvom LA MAFIA CALABRESE AL SOGGIORNO OBBLIGATO hovorí o súperení dvoch gangov. Vadalovci vs. Taliovci. Opäť sa spomína Bova Marina. Miesto, ktoré spája La Republicu s Die Welt. 

Hovorí sa o 25 mŕtvych a súdnych rozhodnutiach proti členom obidvoch klanov. Vyšetrovanie mafiánskej klanovej vojny v oblasti Bova vedú Carabinieri z Melito, ktorí predložili národnému protimafiánskemu prokurátorovi správu s tridsiatimi tromi žiadosťami o vzatie do väzby meno Antonino Vadala je medzi nimi.

 

 

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017

 

‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: “Opraty” a “Zlaté rúno” prokuratúra Cafiero de Raho tesne pred vraždou – II.časť

 

‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Jána Kuciaka: 169 zatknutí po celom Taliansku a Nemecku. Už pred 2 mesiacmi sa to spustilo – I.časť

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

Búrka v šerbli alebo strata suverenity Slovenska?

Jana Teleki

Spravodlivosť podľa sudkyne Kresl

Jana Teleki
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy