‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: Rok 1993, keď spoznávame klan Vadala v boji s Taliovcami – III.časť
PODPORIŤ

Ťažkosti s políciou v rodnom Taliansku.

Die Welt zverejnil pasáže o Antoninovi Vadalovi siahajúce do rokov pred útekom na Slovensko.

V pondelok 3. februára 2003 mal súd v Reggio Calabria v južnom Taliansku rozhodnúť o deviatich obžalovaných vo veci, v ktorej bol zapojený mafiánsky klan Libri. Klan Libri je jedným z najsilnejších v Ndranghete . Medzi obvinenými bol Antonino Vadala, pôvodne z dediny Bova Marina, na juhu Kalábrie.

Podľa talianskych vyšetrovateľov to bola Vadala, ktorý na žiadosť klanu pomohol mafiánovi Domenicovi Venturovi sa schovávať a nakoniec utiecť. Ventura bol odsúdený za brutálnu vraždu člena súperiaceho gangu.

Talianska polícia zachytila ​​telefonické hovory medzi Antoninom Vadalom a Franceskom Zindatom, šéfom klanu, v ktorom obaja diskutovali podrobnosti o akcii. Napriek tomu bol Vadala oslobodený v roku 2003 z dôvodu nedostatku dôkazov.

V inom prípade súd opisuje situáciu, v ktorej Antonino Vadala a dvaja ďalší muži cestujú do Ríma, aby “potrestali” neznámu osobu, ktorá “poškodila klan”.

“On (šéf klanu Francesco Zindato) dal rozkaz tým, ktorým najviac dôveroval – vrátane Antonina Vadalovi,” vysvetlil sudca.

Vadala nečakal verdikt v Taliansku. Na Slovensku našiel útočisko a nový domov. Píše sa rok 2004. 

 

Avšak čo vieme ešte viac sú zdroje z La Republica.

 

Píše sa rok 1993, v  článku  La Republica z augusta 1993 s názvom LA MAFIA CALABRESE AL SOGGIORNO OBBLIGATO hovorí o súperení dvoch gangov. Vadalovci vs. Taliovci. Opäť sa spomína Bova Marina. Miesto, ktoré spája La Republicu s Die Welt. 

Hovorí sa o 25 mŕtvych a súdnych rozhodnutiach proti členom obidvoch klanov. Vyšetrovanie mafiánskej klanovej vojny v oblasti Bova vedú Carabinieri z Melito, ktorí predložili národnému protimafiánskemu prokurátorovi správu s tridsiatimi tromi žiadosťami o vzatie do väzby meno Antonino Vadala je medzi nimi.

 

 

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Vražda Jána Kuciaka ukázala, že žiadny úspešný príbeh Slovenska sa nekonal. O tom boli roky 2002 – 2017

 

‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Kuciaka: “Opraty” a “Zlaté rúno” prokuratúra Cafiero de Raho tesne pred vraždou – II.časť

 

‘Ndrangheta meno mafie spájané s vraždou Jána Kuciaka: 169 zatknutí po celom Taliansku a Nemecku. Už pred 2 mesiacmi sa to spustilo – I.časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies