NDS vlani vykonala opravy a údržbu na diaľniciach a rýchlostných cestách v dĺžke 86 kilometrov

facebook

Na najstaršej prevádzkovanej diaľnici D2 Národná zabezpečila diaľničná spoločnosť veľkoplošnú opravu cementobetónovej vozovky v dĺžke 450 metrov a lokálne opravy vozovky v celkovej rozlohe 6 802 štvorcových metrov

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v minulom roku vykonala opravy a údržbu na diaľniciach a rýchlostných cestách v dĺžke takmer 86 kilometrov. Na najstaršej prevádzkovanej diaľnici D2 zabezpečila veľkoplošnú opravu cementobetónovej vozovky v dĺžke 450 metrov a lokálne opravy vozovky v celkovej rozlohe 6 802 štvorcových metrov. Informovala o tom v utorok NDS v tlačovej správe. “Z dôvodu zvyšovania bezpečnosti zamestnancov NDS a účastníkov cestnej premávky sme testovali v skúšobnej prevádzke používanie signalizačného systému priamo na signalizačnom prívese, využitie prenosného výstražného CB rádiovysielača akustických upozornení pri krátkodobých obmedzeniach či používanie nadstavby vozidiel na rozkladanie dopravných kužeľov,” uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Národná diaľničná spoločnosť zvýšila bezpečnosť cestnej premávky aj obnovením protišmykových vlastností vozoviek v tuneloch Sitina, Bôrik a Horelica vysokotlakovým vodným lúčom. V tuneli Horelica zvýšila odolnosť sekundárneho ostenia voči chemickým vplyvom a zlepšila svetlotechnické podmienky. Zmodernizovala a doplnila svetelné premenné dopravné značenie na ceste I/11A v úseku medzi križovatkami Oščadnica a Čadca – TESCO vrátane tunela Horelica. V priebehu minulého roka sa podarilo uskutočniť aj sanáciu havarijného zosuvu na diaľnici D1 v kilometri 42,9, spôsobenú prívalovými dažďami a sanáciu zosuvu svahu na rýchlostnej ceste R1 v km 36,75, priblížila Michalová. Sanačné opatrenie na D1 zrealizovali zhotovením mikropilót a železobetónovej dosky po úroveň cestného telesa, v prípade R1 vybudovali trativodné rebrá a upravili poškodený svah. V rámci opráv diaľnic a rýchlostných ciest diaľničiari uskutočnili tiež veľké množstvo ďalších stavebných prác, napríklad, sanácie škár, zálievky trhlín, opravy vpustí a odvodňovacích žľabov.

“V snahe poukázať na dôsledky nebezpečných situácií a havárií na diaľniciach a rýchlostných cestách sme na pravostrannom odpočívadle Zlaté piesky umiestnili vrak diaľničnej patroly. Na oplotení sa vyníma označenie s nápisom ‘Pomáhame vám – nezabite nás’ za účelom upozornenia na zvýšenie opatrnosti vodičov na cestách,” upozornila Michalová. V súvislosti so zvyšovaním štandardov a skvalitňovaním služieb pre motoristov NDS vymenila a doplnila dvanásť kusov mobiliáru a70 lavičiek na obojstranných odpočívadlách Zlaté piesky, Jarovce, na pravostrannom odpočívadle Východná, na ľavostranných odpočívadlách Červeník a Zeleneč, čím zvýšila úroveň zón pasívneho oddychu. “Zrekonštruovali sme tiež detská ihriská na oboch stranách odpočívadla Zlaté piesky. Ďalej sa nám podarilo vybudovať aj tri fitnes zóny na komplexné precvičenie celého tela na obojstrannom odpočívadle Veľké Zálužie a Voznica,” dodala Michalová s tým, že pozornosť venujú aj ošetreniu zelene.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies