Nemci majú smolu, ich firmy už nezískajú žiadnu zákazku od Saudskej Arábie
Saudský korunný princ Muhammad bin Salmán, nespokojný s politikou Nemecka v oblasti Blízkeho východu, nariadil, aby nemecké spoločnosti už nezískali od vlády žiadny kontrakt. Tento krok pravdepodobne zasiahne predné podniky, ako sú Siemens, Bayer, Boehringer Ingelheim aj Daimler. Informuje Der Spiegel.

Vzťahy medzi Nemeckom a Saudskou Arábiou sú napäté. Saudská Arábia v minulom roku odvolala svojho veľvyslanca v Nemecku kvôli výrokom nemeckého ministra zahraničia Sigmara Gabriela naznačujúcim, že libanonský premiér Saad Hariri bol proti svojej vôli držaný v Rijáde.

Saudská Arábia je pre Nemecko dôležitým obchodným partnerom, podľa údajov spolkového štatistického úradu tam nemecké firmy vlani vyviezli tovar za 6,6 miliardy eur.

Spoločnosť Siemens vlani vyhrala zákazku na dodávku piatich plynových turbín pre saudskou elektráreň v hodnote 400 miliónov dolárov. Daimler čoskoro potom získal kontrakt firmy SAPTCO na 600 autobusov Mercedes-Benz Citaro. Spoločnosti Bayer, Boehringer a Siemens odmietli agentúre Reuters správu denníka potvrdiť, Daimler povedal, že jeho biznis pokračuje.

Agentúra Bloomberg už v marci napísala, že saudskej vládne úrady dostali zákaz obnovovať niektoré menej významné kontrakty s nemeckými firmami.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies