Nemecká polícia vie sledovať whatsapp komunikáciu mobilov pomocou trojského koňa

Nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA) pri vyšetrovaní už využíva špeciálnu aplikáciu vo forme trójskeho koňa na sledovanie komunikácie, a to aj šifrovanej, medzi mobilnými telefónmi.

Informovali o tom rozhlasové stanice NDR, WDR a list Süddeutsche Zeitung. Úrad odmietol túto správu komentovať.


Podľa médií možno touto technikou čítať aj zakódované správy poskytované medzi  smart telefónmi pomocou aplikácie WhatsApp. Šifrovanie je obchádzané softvérom tajne nainštalovaným do mobilu, ktorý vytvára “fotokópiu” textu zobrazeného na displeji a posiela ju vyšetrovateľom.

Spolkový snem podľa agentúry DPA vlani v júni schválil zákonné opatrenie poskytujúce právny základ pre sledovanie komunikácie cez službu Messenger. List Welt am Sonntag na jeseň s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje napísal, že takzvaný spolkový trójsky kôň, ktorého vývoj stál 5,8 milióna eur (147 milióna korún), je do značnej miery nepoužiteľný. BKA ale už v tom čase pracovala na novej verzii na použitie ešte počas roku 2017. S touto verziou je vraj možné sledovať šifrovanú komunikáciu na mobiloch, aj na tabletoch.

Súvisiace články

Na Marse vedci našli jazero plné vody skryté pod ľadom podobne ako v Grónsku

Roman Suchý

Pentagon pracuje na technológii ovládanej mozgom

Michal Šumichrast

Nové dôkazy: Rybí olej a omega-3 nemajú takmer žiadne účinky na zdravie srdca

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy