Nemecká polícia zadržala troch sýrskych azylantov, ktorí verbovali k džihádu. Prišli do Nemecka ako utečenci v roku 2015
Nemecká polícia vo štvrtok zadržala v meste Saarlouis neďaleko francúzskych hraníc troch sýrskych azylantov hlásiacích sa k teroristickým organizáciám Islamský štát a Ahrár aš-sám. Mladíci vo veku 21, 23 a 27 rokov inklinovali k radikálnemu islamu, nemecké bezpečnostné zložky ale nemajú dôkazy, že by plánovali teroristický útok v Spolkovej republike alebo v inej európskej krajine.

Polícia Sýrčanov sledovala od vlaňajšieho októbra a zaznamenala, že sa snažili verbovať džihádistov, ktorí by boli ochotní zapojiť sa do občianskej vojny v Sýrii.

Muži pricestovali do Nemecka v roku 2015 a požiadali tamojšie úrady o azyl. Pobývali preto v ubytovni pre imigrantov. Bezpečnostné zložky podľa agentúry AP zalarmoval jeden zo zamestnancov ubytovne, ktorý jedného zo Sýrčanov spoznal na propagandistickom videu teroristov, ako odetý v uniforme pózuje so zbraňou v ruke.

Dvoch mladších mužov nemecké úrady podľa agentúry DPA vedú v databáze islamistov, ktorých považujú za nebezpečných a schopných spáchať teroristický útok. Poznatky, že by konkrétne atentát plánovali, ale policajti nemajú.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies