Nemecká sociálna demokracia sa v najnovšom prieskume prepadla na 16%. Je iba 1 percento pred AfD.

Ak by sa v túto nedeľu v Nemecku konali voľby podľa prieskumu by SPD  dosiahla 16 percent. Alternatíva pre Nemecko (AfD) zaostáva za sociálnymi demokratmi iba 1% a získala by 15%. CDU sa zakonzervovala na svojich 33%. Väčšina respondentov neverí, že Andrea Nahles niečo na preferenciách SPD zmení. Informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 SPD sa zrútila v prieskume na rekordne nízku úroveň. Po nedávnych pracovných sporoch, si  strana prišla v prieskume ARD Nemecko Extra len  po zúfalých 16 percent. ARD to oznámila vo štvrtok večer. To je o dva body menej ako začiatkom februára.

SPD je teda v nedeľnej otázke o volebných preferenciách  spoločnosti Infratest Dimap len o jeden bod pred AfD. Merkelovej únia naďalej dosahuje 33 percent. FDP stráca jeden bod a má deväť percent. Linke si držia svojich  jedenásť percent; Zelení sa zlepšia o dva body na 13 percent.

Prieskum sa uskutočnil od 13. do 15. februára po odstúpení Martina Schulza z nominácie na  funkciu ministra zahraničných vecí. Líder SPD odstúpil v utorok tiež z postu predsedu strany, ako nástupca bola nominovaná Andrea Nahles, avšak stranu do 22.apríla vedie Olaf Scholz budúci minister financií.

Z prieskumu ďalej vyplýva, .že iba 33% respondentov verí, že Andrea Nahles bude môcť zjednotiť a niekam posunúť SPD. Až 47% respondentov tomu neverí. Avšak fanúšikovia SPD sú oproti celej nemeckej populácii mierne  optimistickejší 48% sa domnieva, že by mohla uspieť 41% si myslí pravý opak.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?