Nemecká sociálna demokracia sa v najnovšom prieskume prepadla na 16%. Je iba 1 percento pred AfD.
Ak by sa v túto nedeľu v Nemecku konali voľby podľa prieskumu by SPD  dosiahla 16 percent. Alternatíva pre Nemecko (AfD) zaostáva za sociálnymi demokratmi iba 1% a získala by 15%. CDU sa zakonzervovala na svojich 33%. Väčšina respondentov neverí, že Andrea Nahles niečo na preferenciách SPD zmení. Informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 SPD sa zrútila v prieskume na rekordne nízku úroveň. Po nedávnych pracovných sporoch, si  strana prišla v prieskume ARD Nemecko Extra len  po zúfalých 16 percent. ARD to oznámila vo štvrtok večer. To je o dva body menej ako začiatkom februára.

SPD je teda v nedeľnej otázke o volebných preferenciách  spoločnosti Infratest Dimap len o jeden bod pred AfD. Merkelovej únia naďalej dosahuje 33 percent. FDP stráca jeden bod a má deväť percent. Linke si držia svojich  jedenásť percent; Zelení sa zlepšia o dva body na 13 percent.

Prieskum sa uskutočnil od 13. do 15. februára po odstúpení Martina Schulza z nominácie na  funkciu ministra zahraničných vecí. Líder SPD odstúpil v utorok tiež z postu predsedu strany, ako nástupca bola nominovaná Andrea Nahles, avšak stranu do 22.apríla vedie Olaf Scholz budúci minister financií.

Z prieskumu ďalej vyplýva, .že iba 33% respondentov verí, že Andrea Nahles bude môcť zjednotiť a niekam posunúť SPD. Až 47% respondentov tomu neverí. Avšak fanúšikovia SPD sú oproti celej nemeckej populácii mierne  optimistickejší 48% sa domnieva, že by mohla uspieť 41% si myslí pravý opak.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies