Nemecká televízia ZDF označila chemický útok v Dume za falošný!

Zinscenovaný a falošný označil údajný chemický útok v noci 7. apríla v sýrskej dume korešpondent nemeckej verejnoprávnej televíznej stanice ZDF vo vysielaní zo Sýrie.

Reportér Uli Gacka navštívil veľký tábor utečencov v Sýrii a hovoril tam s mnohými ľuďmi. Podľa neho s istotou hovoria, že celý príbeh s miestom údajného chemického útoku bol zinscenovaný.

„Hovoria, že toto miesto udalosťou bolo veliteľským stanovišťom islamistov, ktorí tam položili niekoľko kontajnerov s chlórom a čakali v zásade len na to, že to bude“ zaujímavé „pre sýrske letectvo k bombardovaniu. To sa aj stalo, a fľaše s chlórom explodovali, „povedal Gacka v naživo vysielanom programe“ Heute „.

„Ľudia s presvedčením hovorili, že v dume bolo už veľa takýchto provokácii. Takisto vypovedajú, že v priebehu jedného z takzvaných cvičení – tak to inak nazvali ostatní – boli ľudia boli podrobení pôsobeniu chlóru, natáčali to publikovali ako dôkaz zo 7. apríla „.

Podľa slov Gacka nevie, či je to naozaj tak, a nemieni obetovať ruku za každú vetu, ale podľa jeho názoru mu Sýrčania povedali pravdu.

V súčasnej dobe miesta údajného chemického útoku v sýrskej dume skúmajú inšpektori OPCW.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies