Nemecké spoločnosti budú postihnuté novými americkými sankciami proti Rusku

Kvôli novým americkým sankciám proti Rusku utrpí nemecká ekonomika vážne straty.

Podľa odborníkov zrušenie nových obchodov bude stáť nemecké podniky v krátkodobom horizonte niekoľko stoviek miliónov eur a v dlhodobom horizonte budú ohrozené projekty v hodnote niekoľkých miliárd eur. K tomuto záveru dospeli odborníci z rusko-nemeckej komory zahraničného obchodu (AHK), uviedol Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

„Pokiaľ sa bude činnosť nemeckých a amerických spoločností v Rusku ďalej komplikovať, tak ázijské spoločnosti, najmä čínske, budú postupne zapĺňať voľné miesto. Nie je jasné, ako by užšia spolupráca „ruského medveďa“ a „čínskeho draka“ mala v dlhodobom horizonte slúžiť záujmom Západu, „uviedol predseda rusko-nemeckej obchodnej komory Matthias Schepp.

V poslednom zozname amerických sankcií figurujú ruské spoločnosti a ich zástupcovia, s ktorými nemecké firmy úzko spolupracovali: medzi nimi,  automobilka GAZ, výrobca hliníka Rusal, „Gazprom“ či „Renova“.

V uplynulých rokoch podľa nemeckého VTP nemecké spoločnosti aktívne investovali do ekonomiky Ruskej federácie, a to vďaka zlepšeniu investičných podmienok a napriek sankciám.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies