NEMECKO: Aliancia pre Nemecko (AfD) prvý krát predbehla v prieskume sociálnych demokratov a je druhou najsilnejšou stranou

Personálne zmeny a diskusie vo vedení strany majú na SPD zrejme enormný dopad: SPD je v celoštátnom prieskume prvýkrát až na treťom mieste za AFD . Podľa denníka “Bild” (dnešné vydanie) je publikovaný “názorový trend” podľa ústav Insa vo volebných preferenciách. Sociálny demokrati sa tak prepadli na 15,5 %, kým Aliancia pre Nemecko sa vyhupla na 16%. Informuje Frankfurter Algemeine Zeitung.

Podľa prieskumu si CDU / CSU polepšila o 2,5 percentuálneho bodu a je úrovni 32 percent. Na štvrtom mieste sú Zelení s nezmenenými 13 percentami. Linke dosiahla jedenásť percent. FDP stráca jeden a pol percenta a má iba 9%. prichádza do prieskumu iba deväť percent.

Podľa tohoto prieskumu by CDU/CSU a SPD  nemali parlamentnú väčšinu v Bundestagu. Dosiahli by iba 47,5%. SPD tak stráca štatút ľudovej strany. Naopak možná koalícia CDU/CSU-FDP-Zelení by teraz dosiahla na 54% percent.

Súvisiace články

Islamský štát utŕžil ďalšiu porážku, Asadova armáda dobyla údolie rieky Jarmúk

Roman Suchý

Vladimír PUTIN: Rusko sa nevzdáva dolára, je to univerzálna rezervná mena

Michal Šumichrast

Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta s nožom pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy