NEMECKO: Sýrsky študent medicíny, ktorý chystal útok na berlínsku synagógu, je pred súdom

U vrchného krajinského súdu v bavorskom Mníchove začal v utorok proces s tridsaťročným študentom medicíny sýrskeho pôvodu, ktorý chcel podľa obžaloby v mene Islamského štátu spáchať útok na synagógu v Berlíne. Okrem toho mal týrať sedemročného syna svojej družky. Krutým “výcvikom” sa z neho mal snažiť vychovať oddaného a fanatického bojovníka Islamského štátu. V utorok o tom informovala agentúra DPA.

Obžalovaný, ktorého meno agentúra DPA neuviedla, podľa prokuratúry chlapci okrem iného prehrával videá, na ktorých je vidieť, ako deti bojujúce za Islamský štát strieľajú na ľudí alebo sú samy zabité. Chlapca tiež bil drevenou palicou do brucha.

“Konal v úplnom rozpore so zverenou starostlivosťou zo surových a bezcitných pohnútok,” vyhlásil na úvod pojednávania prokurátor.

Pri príprave útoku na berlínsku synagógu si Sýrčan, ktorý do Nemecka prišiel v roku 2012, stiahol z internetu návod na zostrojenie bomby. Snažil sa tiež prinútiť niekoľko známych k spáchaniu samovražedného útoku.

“Chcel dosiahnuť mnohých obetí medzi ľuďmi, ktorí sú podľa jeho názoru neveriaci,” povedal v tejto súvislosti štátny zástupca.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy