NEMECKO: Útok s nákladným autom v Limburgu vyšetrujú ako terorizmus

Útok s nákladným autom v nemeckom meste Limburg v spolkovej krajine Hesensko vyšetrujú ako terorizmus. Informovali o tom nemecké médiá s odvolaním sa na policajné zdroje. Muž za volantom ukradnutého nákladného auta tam v pondelok vrazil do ôsmich vozidiel čakajúcich na semafore, pričom zranil osem ľudí. Sedem z nich museli ošetriť v nemocnici.

Ľahké zranenia utrpel aj 32-ročný vodič nákladiaka, ktorého na mieste zadržali. Podozrivý pochádza zo Sýrie a v Nemecku žije od roku 2015, uviedli médiá.

Podľa stanice ZDF sa kompetentní činom zaoberajú ako prípadom s “teroristickým pozadím”. Policajti medzičasom prehľadali byt v Langene južne od Frankfurtu a oznámili, že je spojený s udalosťou v Limburgu.

Majiteľ ukradnutého nákladiaku pre noviny Frankfurter Neue Presse povedal, že ho vytiahol z vozidla muž, ktorý si násilím otvoril dvere. “Čo odo mňa chcete?” pýtal sa ho údajne vodič. “Nepovedal mi ani slovo. Spýtal som sa znova a potom ma vytiahol z vozidla,” opísal ďalej situáciu.

V Nemecku sa podobné útoky stali v posledných rokoch viackrát. Najkrvavejším bol útok na vianočnom trhu v Berlíne v decembri 2016, ktorý si vyžiadal 12 obetí. Nákladiakom tam vtedy útočil Tunisan, ktorého zastrelili o štyri dni neskôr v Taliansku.

Pôvodný článok:
https://www.bbc.com/news/world-europe-49970807

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies