Nezaradení poslanci okolo Galka nerokovali v prípade otvorenia schôdze so Smerom-SD ani s SNS

sita

Siedmi nezaradení poslanci Národnej rady SR a členovia Demokratickej strany sa dnes prezentovali v pléne, na základe čoho bol parlament uznášaniaschopný

Nezaradení poslanci Národnej rady SR a členovia Demokratickej strany (DS) nerokovali v prípade otvorenia schôdze so Smerom – sociálnou demokraciou ani so Slovenskou národnou stranou (SNS). Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal člen predsedníctva DS Ľubomír Galko. Siedmi nezaradení poslanci Ľubomír Galko, Natália Blahová, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková, Miroslav Ivan a Radoslav Pavelka sa dnes prezentovali na úvod schôdze, vďaka čomu sa prezentovalo 77 poslancov a parlament bol uznášaniaschopný.

„Bola zvolaná schôdza parlamentu, na ktorej sa má rokovať o istých návrhoch zákonov. Schôdzu teda je potrebné otvoriť, aby sme o nich mohli rokovať. My sme neprišli politikárčiť, ale prišli sme pracovať pre ľudí,“ doplnil volebný líder DS Jozef Rajtár.

Predseda Demokratickej strany Michal Kravčík v reakcii na to vyzval poslancov okolo Ľubomíra Galka, aby odišli z kandidátky DS. Podľa neho sa totiž rozhodli podieľať na volebnej korupcii. „Pán Kravčík konal v menších emóciách. Mali sme však telefonát a dohodli sme sa, že si počas schôdze svoje postoje obhájime,“ vysvetlil Galko.

Poslanci Národnej rady SR mali na dnešnej mimoriadnej 58. schôdzi v skrátenom legislatívnom konaní rokovať o zavedení trinásteho dôchodku pre všetkých penzistov, zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony a o situácii okolo Istanbulského dohovoru. Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko však prerušil rokovanie pléna kvôli šiestim poslancom za koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu, ktorí po schválení programu schôdze zablokovali rečnícky pult. Schôdza pokračuje v stredu o 9:00.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies