NOČNÍ VLCI NA SLOVENSKU: Vyjadrenie polície k objektu v Dolnej Krupej
Informáciami o vojenskej technike v objekte v Dolnej Krupej polícia disponovala. Uvádza sa v stanovisku, ktoré Polícia SR zverejnila na sociálnej sieti.

“Ide o pojazdné vozidlá, ktoré samozrejme nie sú streľbyschopné.”, pokračuje polícia vo svojom vyjadrení. 

“Ako sme už viackrát zdôraznili, celú situáciu v súvislosti s týmto objektom monitorujeme a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť okamžite zasiahneme. V záujme polície a ďalších bezpečnostných zložiek je samozrejme bezpečnosť občanov, preto neustále venujeme pozornosť aj tomuto klubu, vrátane spomínaného objektu, no doposiaľ sme nezaznamenali žiadne protiprávne konanie, žiaden priestupok, ani trestný čin.”, tvrdí polícia.

“Čo sa týka techniky v objekte, ide historické exponáty, expozícia v tomto objekte je plánovaná už na jeseň tohto roka a má byť sprístupnená verejnosti. Časť techniky je tiež majetkom občianskeho združenia, ktoré je členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a podľa zákona o ochrane pred požiarmi plní úlohy obecnej hasičskej jednotky. Pre úplnosť, združenie sa vo svojej činnosti, okrem iného, venuje aj prestavbe starej vojenskej techniky na funkčné hasičské vybavenie súvisiace napríklad s transportom záchranných zložiek pri mimoriadnych udalostiach.”, pokračuje polícia.

Na záver svojho stanoviska polícia tvrdí, že sa “tiež objavili špekulácie, že sa má v objekte nachádzať strelnica. Polícia však previerkou v objekte zistila, že sa tam žiadna strelnica nenachádza.”

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies