Nová elektráreň bude vyrábať čistú energiu z kravského hnoja, tvrdí Toyota

Japonská automobilka Toyota plánuje v Kalifornii vybudovať elektráreň, v ktorej bude plynný metán z kravského hnoja premenený na vodu, elektrinu a vodík. Tzv. Tri-Gen Project bol predstavený na autosalóne v Los Angeles. Informuje český ekonomický portál E15.cz v komentári Jiřího Černého.

Podľa Černého by dotyčná elektráreň  mala byť uvedená do prevádzky približne v roku 2020. Toyota očakáva, že bude schopná každý deň poskytnúť dostatok energie pre napájanie 2350 priemerných domácností a dostatok paliva pre prevádzku 1500 vozidiel poháňaných vodíkom. Inými slovami, toto zariadenie by malo vyrábať 2,35 MW elektriny a 1,2 tony vodíka denne. “Naša spoločnosť rozumie obrovskému potenciálu zníženia emisií a zlepšeniu spoločnosti,” komentoval to Doug Murtha z Toyoty.

Pripomeňme, že Toyota intenzívne investuje do svojej technológie vodíkových palivových článkov. Tie sú používané v sedanoch Mirai i nových nákladných automobiloch (Project Portal).

Do roku 2040 chce Toyota úplne zastaviť výrobu tradičných spaľovacích motorov a do roku 2050 znížiť emisie uhlíka o celých 90%. Jej úsilie by mohlo urýchliť posun k dopravným prostriedkom, ktoré budú šetrnejšie voči životnému prostrediu.

Súvisiace články

Minister dopravy Érsek by mal odstúpiť. Ambície jeho ministerstva k prepájaniu Európy sú mizivé

Peter Králik

ČESKO: Celkový dlh Jančurovho RegioJetu presiahol jednu miliardu

redakčný výber

Poľnohospodárom chce EÚ v boji so suchom pomôcť už mesiac, naše ministerstvo o tom neinformuje

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy