Nový odborový zväz polície včera verejne vyzval na odchod Kaliňáka a Gašpara

Nový odborový zväz polície včera verejne vyzval prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara (na snímke vľavo) a ministra vnútra Roberta Kaliňáka (vpravo) na odstúpenie zo svojich funkcií. Túto výzvu uvádzame v plnom znení a bez redakčných úprav.

Vážený pán gen. PhDr. Tibor Gašpar,

Nový odborový zväz polície považuje Policajný zbor SR za jeden z pilierov a garantov demokratického a právneho štátu. Dôvera občanov je nevyhnutná pre plnenie našich úloh a zachovanie právneho poriadku Slovenskej republiky. Príslušník Policajného zboru, ktorého ste súčasťou je povinný okrem iného zachovávať česť, vážnosť a dôstojnosť svojho povolania.

V súvislosti s nedávnou tragickou udalosťou vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice bolo pre nás zdrvujúce počuť verejnú výzvu matky zavraždenej a jej prosbu o vyšetrovanie tohto ohavného činu iným nezávislým orgánom ako je Policajný zbor, lebo nám nedôveruje.

Bez ohľadu na to, či táto strata dôvery je alebo nie je Vašou vinou ostáva faktom, že Vaše zotrvávanie na čele Policajného zboru SR vedie k rýchlej erózii dôvery občanov SR v nestrannosť, nezávislosť a objektivitu Policajného zboru. To my príslušníci Policajného zboru nemôžeme dopustiť. Neprispievajte k raste neúcty k inštitúciám a k úpadku právneho štátu!

Vyzývame Vás, aby ste nedovolili ďalšiu dehonestáciu práce poctivých policajtov a odstúpili zo svojej funkcie.

Rovnako vyzývame podpredsedu vlády a ministra vnútra Róberta Kaliňáka k vyvodeniu politickej zodpovednosti a odstúpeniu z postu ministra vnútra SR.

S pozdravom

Vojtech Klučarovský
predseda
Nový odborový zväz polície
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies