Novým generálnym manažérom strany Smer bude Viktor Stromček. Informáciu priniesli Hnonline.sk

Štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a novovymenovaný splnomocnenec vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktor Stromèek (v¾avo) po skonèení rokovania 171. schôdze vlády SR. Bratislava, 21. júl 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

V strane sa na tom dohodli na utorkovom rokovaní hlavní predstavitelia strany.

Informáciu potvrdili pre HN dva zdroje z prostredia Smeru.

Viktor Stromček je stále štátnym tajomníkom ministerstva dopravy. Podľa informácií Hnonline.sk, by sa jeho pôsobenie v rezorte malo vyriešiť najneskôr do dvoch týždňov.

Strana tieto informácie zatiaľ oficiálne nepotvrdila. “Opýtajte sa pána predsedu, ja vám na toto neodpoviem, pretože je to kompetencia pána predsedu,” reagoval na otázku Hnonline o novom manažérovi strany podpredseda Smeru-SD a minister hospodárstva Peter Žiga.

Myslí si však, že určiť na tento post Stromčeka by bol dobrý výber. “Môžem povedať, že Viktor Stromček z hľadiska projektov, ktoré riadil a viedol, napríklad Jaguar Land Rover, boli to úspešné projekty, takže ja nemám žiadnu výhradu,” opísal Žiga.

Zároveň má pocit, že na poste generálneho manažéra strany je potrebné oddeliť prácu v exekutíve, od práce v straníckych štruktúrach. “A bude mať na to dostatok času a prostriedkov, aby sa venoval strane na sto percent,” dodal Žiga.

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy