Novým policajným šéfom bude Milan Lučanský. Čelí kauze ohľadne bytu na Floride
Ministerka vnútra Denisa Saková bude o zmenách v policajnom zbore informovať na brífingu o 14.00 hod. Informácie priniesol portál HNonline.

Ministerka vnútra Denisa Saková rozhodla o tom, kto bude novým policajným šéfom. Podľa informácií HN sa ním stane Milan Lučanský.

Viceprezidentkou bude Jana Maškarová. Lučanský nahradí Tibora Gašpara, ktorý odchádza z funkcie vo štvrtok 31. mája.

Lučanský pôsobil doteraz ako riaditeľ inšpekcie ministerstva vnútra. Maškarová pôsobila ako zástupkyňa riaditeľa Národnej protizločineckej jednotky. Lučanský podľa dostupných informácií nebol medzi hlavnými kandidátmi. Nimi boli Marián Slobodník a Miroslav Litva.

Saková bude o zmenách v policajnom zbore informovať na brífingu o 14.00 hod.

Lučanský vo februári tohto roka musel čeliť kritike ohľadne jeho domu na Floride, ktorý mal získať za nelegálne peniaze.

Na uniknutej nahrávke hovorí podnikateľ Michal Chynoradský, ktorý bol v minulosti stíhaný, o Lučanského byte na Floride. Ten mal šéf policajnej inšpekcie údajne získať za nelegálne zarobené peniaze. Lučanský to odmieta. Nahrávku podľa neho pustil do médií Chynoradský, ktorý si ju aj sám nahral. Za Chynoradského krokmi vidí Lučanský pomstu za to, že mu v minulosti odmietol pomôcť.

Prípadom sa vo februári na tlačovej konferencii zaoberala aj podpredsedníčka parlamentu a poslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. Obrátila sa preň na Generálnu prokuratúru a písala aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD), aby Lučanského prípad riešil.

Lučanský je podľa nej podozrivý z porušenia povinnosti policajta a tiež čelí podozreniam v súvislosti s kúpou apartmánu v americkom štáte Florida.

Materiály, ktoré má Ďuriš Nicholsonová k dispozícii, podľa nej naznačujú Lučanského protiprávne konanie vrátane vydierania.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies