Obezita amerických mužov. To je to čo ohrozuje vojenské ambície Trumpa, píše Politico
Hoci to môže znieť čudne, alebo dokonca smiešne, jedným z najväčších problémov nárastu militarizácie Spojených štátov naráža na obezitu obyvateľov.

Plány amerického prezidenta Donalda Trumpa na vybudovanie vojenských spôsobilostí môžu byť ohrozené kvôli klesajúcemu počtu Američanov, ktorí sú pripravení na vojenskú službu, napísali Politico.

Portál uvádza štatistické údaje, podľa ktorých takmer tri štvrtiny amerických občanov vo veku 17 až 24 rokov nemôžu vykonávať vojenskú službu kvôli obezite a ďalším zdravotným problémom, rovnako ako kriminálnej minulosti a nedostatku vzdelania.

“Všetci máme obraz silného amerického občana schopného všetkého. Tento obraz už nie je pravdivý, “povedal Thomas Spor, generálporučík americkej armády vo výslužbe v rozhovore pre denník.

Podľa neho počas posledných 10-15 rokov percento Američanov trpiacich obezitou “vyletelo do neba” .Okrem toho sa zvyšuje počet astmatikov, podiel tých, ktorí dokončia školu, sotva zodpovedá prijateľným hodnotám a situácia s trestnou činnosťou sa nezlepšuje.

Politico uvádza, že nový vojenský rozpočet predpokladá zvýšenie počtu vojakov armády USA o 56 tisíc ľudí do roku 2023. Ale Pentagon sa už teraz s ťažkosťami stretáva pri snahe získať  počet regrútov.

Podľa Spora sa armáda v roku 2009 pokúšala prilákať ďalšie rekrutov znížením výberových kritérií pre vojenskú službu. To viedlo k tomu, že sa do armády dostalo viac ľudí s kriminálnymi zázemím, ktorí častejšie porušovali disciplínu.

Pentagon bude musieť zvýšiť finančné prostriedky viac, než bolo plánované, aby prilákal dostatok mladých ľudí, uzavrelo Politico.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies