Obvinená bývala šéfka finančnej správy Lenka W. sa údajne priznala ku korupcii

Obvinená bývala šéfka finančnej správy Lenka W. sa po stredajšom zadržaní políciou v rámci akcie Mýtnik III priznala ku korupcii. Informoval o tom portál Aktuality.sk, podľa ktorého ju už aj prepustili a zrejme teda nebude čeliť návrhu na väzbu.

Aktuality vysvetlili, že práve Lenka W. krátko pred voľbami v roku 2020 podpísala spornú utajenú zmluvu s firmou obvineného Michala S. Alison v hodnote 50 miliónov eur. V súvislosti s touto zmluvou už polícia od júna vyšetruje podozrenia z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a machinácií pri verejnom obstarávaní. Lenka W. bola údajne aj na akejsi „výplatnej páske”. Ďalší obvinený bývalý šéf finančnej správy František I. totiž vypovedal pred políciou, že keď odchádzal z úradu, na malom lístku posunul podnikateľovi Michalovi S. zoznam mien s číslami. „Lenka 50” malo stáť pri mene obvinenej.

V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry celkovo vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami. Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku.

Pre netestovaných právny postup do vrecka, ako manuál pri šikanóznych policajných kontrolách 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies