Obvinený Daniel Čech sa priznal k 200-tisícovému úplatku od bývalého riaditeľa finančnej správy

Znovu obvinený bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Č. sa priznal k prevzatiu úplatku vo výške 200-tisíc eur od bývalého šéfa finančnej správy Františka I. Informáciu priniesol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk. Úplatok mal súvisieť s nákupom informačných systémov pre finančnú správu, ktoré mal štát zakúpiť od obvineného bratislavského podnikateľa Michala S. a jeho firmy Alexis. Úplatok mal prevziať v roku 2016 po tom, ako zo svojho postu odišiel.

Daniel Č. podľa portálu Noviny.sk vo svojej výpovedi zopakoval informácie aj o úplatku pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií, dnes lídra strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho. Ten podľa Daniela Č. dostal províziu od podnikateľa Michala S. a Františka I. za pripravovaný nákup systému Virtuálnej registračnej pokladne. Bývalý viceprezident finančnej správy zároveň ponúka ako svedkov pre pravdivosť svojej výpovede aj zástupcov štátneho podniku Mincovňa Kremnica, ktorý spolupracoval pri tvorbe elektronického systému kontrolných známok.

Pellegrini podľa Daniela Č. vystupoval na poradách o systéme Virtuálnej registračnej pokladne zásadne proti firme Alexis podnikateľa Michala S. Po čase sa však jeho rétorika zmenila. Daniel Č. sa preto pýtal Františka I., ako dosiahli zmenu, po ktorej Pellegrini začal podporovať projekt Virtuálnej registračnej pokladne. Ten mal odpovedať, že Pellegrinimu poskytli finančné prostriedky. Malo pritom ísť o mediálne známych 150-tisíc eur.

Očkovacia kampaň na dne: Matoviča teší lotéria, Sulík hľadá Fera!
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies