Obvinený policajný prezident Peter Kovařík sa vzdal funkcie
Obvinený policajný prezident Peter K. sa vzdal funkcie. Informoval o tom dnes na tlačovej besede. Ako povedal, vo funkcii šéfa polície by v prípade schválenia jeho žiadosti o ukončenie pracovného pomeru mal skončiť k 15. septembru. Dovtedy podľa neho ešte políciu čaká zabezpečenie návštevy pápeža Františka.

Peter K. sa podľa vlastných slov počas výkonu funkcie zameral na zvyšovanie dôveryhodnosti polície, preto si nevie predstaviť, že by post šéfa polície vykonával ako obvinený. „Neviem si predstaviť, ako by som dával rozkazy svojim kolegom, keby som ostal vo funkcii,” zdôraznil policajný prezident. Ďalej uviedol, že je pripravený brániť sa voči vznesenému obvineniu až do štádia súdneho konania. „Ak to takto ďaleko príde,” povedal s tým, že trvá na tom, že daný skutok podľa neho nie je trestným činom.

Peter K. doplnil, že si naďalej myslí, že pri prerušení zákroku policajnej inšpekcie konal správne. „Ja som preveroval zákonnosť toho zásahu,” povedal s tým, že na základe jeho vyhodnotenia si zásahovú jednotku vyžiadala neoprávnená osoba. „Myslím si, že som bol oprávnený rozhodnúť,” vyhlásil s tým, že keď vec skonzultoval so šéfom inšpekcie, dal povolenie k pokračovaniu zákroku. Policajný prezident tiež zdôraznil, že naďalej dôveruje policajtom z tímov Očistec a Fénix, ktorí vyšetrujú medializované kauzy.

Po odchode policajného prezidenta z funkcie by políciu mala do výberu jeho nástupcu viesť prvá viceprezidentka polície Jana Maškarová.

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi K. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Z. a Petrom P.

Servilita Lipšicových lokajov je nekonečná
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies