Obžalobu na poslanca Mizíka z Kotlebovej ĽSNS vrátili prokuratúre
Sudca Špecializovaného trestného súdu odmietol a vrátil prokurátorovi obžalobu voči poslancovi parlamentu Stanislavovi Mizíkovi. Informujú webnoviny.sk.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarina Kudjáková, dôvodom je, že sudca zistil závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu. „Uznesenie nie je právoplatné, je proti nemu prípustná sťažnosť. O prípadnej sťažnosti by rozhodoval Najvyšší súd SR,“ dodala Kudjáková.

Poslanec NR SR Stanislav Mizík na stredajšej tlačovej konferencii v sídle Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) v Banskej Bystrici uviedol, že víta rozhodnutie sudcu a oceňuje jeho odvahu. „Myslím si, že v konečnom dôsledku budem úplne zbavený celej tejto nespravodlivej a politicky motivovanej obžaloby,“ dodal poslanec.

„Z predmetného uznesenia jednoznačne vyplýva, že od začiatku išlo o akciu na politickú objednávku, o akciu, pri ktorej úzko spolupracoval vyšetrovateľ NAKA so špecializovaným prokurátorom,“ doplnil predseda ĽSNS a poslanec parlamentu Marian Kotleba. Podľa neho ide o precedens, ak sudca napíše, že prokurátor aj vyšetrovateľ ignorovali upozornenia obhajcu na to, že postupujú voči jeho klientovi protizákonne.

Úrad špeciálnej prokuratúry poslanca obžaloval pre zločin výroby extrémistických materiálov, zločin rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies