OĽaNO vidí v porážke fašizmu odkaz pre súčasnosť. Vyzýva k spojenectvu každého
Výročie porážky fašizmu má pre súčasné Slovensko viacero odkazov. Myslia si to predstavitelia hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorých stanovisko poskytol hovorca Matúš Bystriansky. Podľa OĽaNO je najaktuálnejší odkaz o nevyhnutnosti spolupráce demokratov. Porážka fašizmu bola možná podľa predsedu hnutia Igora Matoviča iba vďaka tomu, že demokrati ohrozených národov, aj celé národy, prekonali čiastkové záujmy a spojili sa proti zlu. Informuje Aktualne.sk.

“Vytrvalá spolupráca demokratov potom zastavila aj ďalšiu podobu totalitarizmu, komunizmus. Vďaka tomu žijeme v Európe éru demokracie, mieru a prosperity s najvyššou mierou ľudských a občianskych práv, akú si ľudstvo pamätá,” uviedlo OĽaNO, ktoré vyzdvihuje odkaz 8. mája 1945 ako symbol vytrvalej a víťaznej spolupráce demokratov proti zlu.

“Vyzývame ku spojenectvám aj dnes – proti toxickým zvyškom komunistického režimu, aj proti akémukoľvek oživovaniu fašizmu. Zvláštnosťou tohoto 73. výročia porážky fašizmu je fakt, že slovenské námestia sú plné rozhorčených ľudí – žiadajú rázne a bez odkladov skončiť so škodlivými zvyškami minulosti,” uvádzajú predstavitelia OĽaNO s tým, že aj pri tomto výročí ponúka hnutie spojenectvo každému, kto chce nastoliť na Slovensku slušné pomery a vládu práva.

Slovensko si v utorok pripomína Deň víťazstva nad fašizmom. 8. mája 1945 vstúpila do platnosti kapitulácia nacistického Nemecka. V niektorých štátoch sa tento deň označuje aj ako Deň víťazstva v Európe.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies