OĽaNO: Vláda by namiesto cudzincov mala zamestnávať Rómov

Štát zlyháva v zamestnávaní ľudí z chudobných regiónov, najmä z osád. Vláda by sa preto podľa hnutia mala zamerať na zamestnávanie týchto ľudí namiesto povoľovania zamestnávania cudzincov. Informuje INFO.SK.

Líder hnutia Igor Matovič upozornil na to, že na Slovensku pribúda počet pracujúcich Srbov. „Kým v roku 2016 sme zamestnali na Slovensku 1238 Srbov, o rok neskôr, v roku 2017, je ich 10-násobne viac, a to 12.183. Je na počudovanie, že dovážame ľudí zo Srbska a prstom ukazujeme na rómske osady, kde sú podľa Roberta Fica a Roberta Kaliňáka nezamestnateľní Rómovia, a tak im platíme často doživotne sociálne dávky,“ tvrdí Matovič.

Na Slovensku je podľa OĽaNO aktuálne zamestnaných 49.287 cudzincov, podľa odhadov približne rovnaký počet Rómov je bez zamestnania. Člen tieňovej vlády pre rómsku reformu Peter Pollák je presvedčený, že Rómovia sú zamestnateľní. Dôkazom toho má byť 182 Rómov, ktorým sa podarilo sprostredkovať zamestnanie bez podpory štátu. „Už som nedokázal počúvať, ako Fico a Kaliňák hovoria o tom, že musíme zamestnávať len cudzincov, pretože automobilový priemysel na Slovensku nemá zamestnancov. Nedokázal som počúvať, že ľudia už nie sú ochotní pracovať ani za 1300 eur, ako hovoril Fico na svojom sneme. Začali sme aktívne komunikovať so zamestnávateľmi zo západného Slovenska, prevažne v oblasti automobilového priemyslu. Založili sme spoločnosť a za pol roka sme našli pracovné miesto 182 ľuďom z osád, a to bez akejkoľvek štátnej pomoci,“ uviedol Pollák s tým, že podľa neho je načase, aby politici prestali zneužívať rómsku kartu a prišli s reálnymi výsledkami.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies