Ondreja Janíčka na zásah prokuratúry prepustili z cely predbežného zadržania. Čižnár je dnes jediná hrádza proti justičnej mafii

V ranných hodinách  Ondreja Janíčka známeho z kauzy štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej zadržala polícia. Vo večerných hodinách na zásah prokuratúry bol Ondrej Janíček prepustený z cely predbežného zadržania.

Informácie nám poskytol telefonicky jeho syn Rafael Janíček.

Podľa Moniky Janíčkovej – manželky Ondreja Janíčka, šiel pôvodne Ondrej Janíček na vopred dohodnutý výsluch, ten sa mal týkať nebezpečného vyhrážania jeho osobe neznámym páchateľom. Tam však prišla iná zásahová jednotka a počas výsluchu Ondreja Janíčka zadržala a vzápätí mu vzniesla obvinenie.

Podľa Moniky Janíčkovej dôvodom zadržania má byť pokračujúci trestný čin ohovárania. Obvinenie je postavené na medializovaných článkoch ako aj verejných vystúpeniach Ondreja Janíčka.

Polícia v Trenčíne potvrdila, že zadržala podnikateľa Janíčka. Ďalšie podrobnosti však nezverejnila.

„Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony – a aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania – sa k predmetnej veci nebudeme vyjadrovať,“ uviedla jej hovorkyňa Elena Antalová.

Najneskôr vo štvrtok ráno mala o Janíčkovi rozhodnúť prokuratúra. Buď návrhom na jeho vzatie do väzby alebo prepustením na slobodu.

Vo večerných hodinách bol Ondrej Janíček prepustený z cely predbežného zadržania na zásah prokuratúry. Informáciu nám potvrdila Mária Janíčková – sestra Ondreja.

Informáciu budeme aktualizovať.

Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?