Organizovali Miss Slovensko. Legendárna produkčná firma Forza skrachovala
Dlhoročná stálica na slovenskom šoubiznisovom nebi, produkčný dom Forza niekdajšieho magnáta zo sveta zábavy Jána Kováčika, krachuje. Kováčikova firma, ktorá produkovala súťaž krásy Miss Slovensko, hudobnú anketu Slávik či filmový festival Art Film Fest, od januára čelila konkurznému návrhu Privatbanky z portfólia finančnej skupiny Penta. Informuje portál HNonline v článku Mareka Nemeca.

Podľa Nemca napriek pokusu o resuscitáciu svojho biznisu však neuspela. Majetok kedysi najväčšej a najprestížnejšej produkčnej agentúry v krajine sa teraz rozpredá v konkurze. „Okresný súd Banská Bystrica vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka Forza,“ uvádza v rozhodnutí sudkyňa Dominika Rejdovianová. Spoločnosť patriaca šéfovi slovenského futbalu totiž nevrátila bankovému domu vo vlastníctve Penty dlhodobý úver.

Zo zistení HN vyplýva, že jeho zostatok sa pohybuje približne vo výške 2,165 milióna eur a splatný bol koncom vlaňajška. Banka svoj konkurzný návrh z dôvodu bankového tajomstva bližšie nekomentuje.

„Vo všeobecnosti veriteľ podáva návrh na konkurz vtedy, keď nevidí možnosť splatenia svojej pohľadávky cestou ekonomickej aktivity dlžníka,“ povedala pred časom pre HN marketingová manažérka Privatbanky Zuzana Dömény. Od začiatku roka zároveň narástla i sekera Forzy na sociálnom a zdravotnom poistení, uvádza portál HNonline.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies