PARLAMENTNÝ VIDEOŽURNÁL: Fico, Kaliňák a Glváč sú pupočnými šnúrami previazaní s Bašternákom, tvrdí Galko

Na prípad podnikateľa Ladislava Bašternáka obvineného v daňovej kauze je inštitút účinnej ľútosti neuplatniteľný. Vyhlásil poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár (SaS) v reakcii na medializovanú informáciu, že špeciálnej prokuratúre bol odoslaný výsledok vyšetrovania kauzy a mohla by skončiť s takýmto výsledkom.

Prokurátor má rozhodnúť, či si bude môcť podnikateľ uplatniť účinnú ľútosť a doplatiť takmer dva milióny eur za neoprávnené odpočty DPH pri predaji bytov v bratislavskom komplexe Five Star Residence. „Je jednoznačné, že účinná ľútosť je na takýto prípad rozkrádania DPH absolútne neuplatniteľná,“ povedal Rajtár v piatok počas tlačovej konferencie v parlamente. Pripomenul nález Ústavného súdu, podľa ktorého nemožno účinnú ľútosť aplikovať na prípady fiktívneho vykazovania DPH.

„Na tomto prípade sa absolútne lámu základy spravodlivosti. Ide tu o to, či si ten takzvaný ‘náš človek’ môže dovoliť všetko, čo chce, alebo či aj na neho platí zákon,“ vyhlásil Rajtár. Vyzval policajného prezidenta, aby zverejnil detaily prípadu, kto ho vyšetruje, ako aj meno dozorujúceho prokurátora. Požiadavku podľa opozičného poslanca odôvodňuje verejný záujem.

Súvisiace články

Kuvičie hlasy prognózujú v politike etnický konflikt

Jana Teleki

Vedenie ZVJS, pobúrilo zverejnenie nariadenia k prístupu ku Kočnerovi, nie jeho obsah

Jana Teleki

Odopieranie spánku a šikanovanie Kočnera

Jana Teleki
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy