PARLAMENTNÝ VIDEOŽURNÁL: Zelená nafta je ďalší nástroj politického populizmu SNS, tvrdí Boris Kollár a SME RODINA
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pod vedením Gabriely Matečnej (nominatka SNS) nemá v agrorezorte víziu ani koncepciu. Tzv. zelená nafta je len ďalším nástrojom politického marketingu strany SNS. Uviedol to v piatok na tlačovej konferencii opozičného hnutia Sme rodina jej predseda Boris Kollár, za účasti tímlídra hnutia pre oblasť poľnohospodárstva Jaroslava Karahutu.

“Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pokračuje v zavádzaní občanov SR a je nám už dnes jasné, že zelená nafta sa v roku 2018 vyplácať nebude. Projekt zelenej nafty je marketingový produkt z dielne ministerstva pôdohospodárstva a Slovenskej národnej strany (SNS), ktorej cieľom je iba zastaviť úpadok politických preferencií SNS, ale určite nie zastaviť úpadok potravinovej sebestačnosti a úpadok celého slovenského agrosektora,” povedal Karahuta.

MPRV SR a vláda SR podľa Karahutu nemajú predstavu ako vyčerpať sľúbených 30 miliónov eur v rámci projektu zelenej nafty. “Vzhľadom k tomu, že 30 miliónov eur nie je zahrnutých v (štátnom) rozpočte na rok 2018 a ani legislatíva, ktorá je nevyhnutná k celému projektu nie je v legislatívnom pláne vlády pre rok 2018, tak téma zelenej nafty je pre rok 2018 viac-menej uzavretá,” myslí si Karahuta.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies