Pellegrini chce odpoveď: Bolo Slovensko zapletené do únosu vietnamského podnikateľa?
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) bude vyžadovať veľmi detailnú správu o tom, či bolo Slovensko zapletené do únosu vietnamského podnikateľa vlani v lete v Nemecku. “Lebo by som bol nerád, keby bolo na Slovensko zasa vrhnuté zlé svetlo s z titulu toho, že by mohlo byť zapletené do nejakej takejto aktivity,” uviedol Pellegrini v nedeľnej 25-mimoriadnej relácii Televízie Markíza.

Predseda vlády zatiaľ bližšie informácie k prípadu nemá, situáciu momentálne preveruje rezort vnútra. Ten podľa Pellegriniho musí overiť, či nedošlo k zneužitiu nejakých údajov, alebo k poskytnutiu mylných informácií z vietnamskej strany slovenskému ministerstvu vnútra.

“Ministerstvo momentálne komunikuje s vietnamskou stranou, aby sa overilo presné zloženie delegácie a či nebol na palube (vládneho špeciálnu, pozn. red.) niekto, kto mohol byť vydávaný za niekoho iného a slovenská strana o tom ani nemusela vedieť,” skonštatoval Pellegrini s tým, že o bližšie informácie sa bude zaujímať v nasledujúcich dňoch.

Je však podľa neho dôležité, aby sme akékoľvek podozrenia vyvrátili. V súčasnosti nevie povedať, či bol unesený vietnamský občan na papule vládneho špeciálu, alebo nie.
 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies