PELLEGRINI: Je veľmi nebezpečné zverejňovať súkromnú komunikáciu kohokoľvek na Slovensku

sita

Predseda parlamentu Andrej Danko údajne v minulosti komunikoval s obžalovanou zo sprostredkovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Alenou Zs.

Je veľmi nebezpečné, aby sme pristupovali k zverejňovaniu súkromných komunikácií kohokoľvek na Slovensku bez ohľadu na to, akú funkciu zastáva. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). Reagoval tým na zverejnenie údajnej komunikácie medzi predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) s obžalovanou v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Alenou Zs. Opozícia vyzvala Danka, aby z funkcie predsedu parlamentu odstúpil. Danko to však vo svojom dnešnom vyhlásení odmietol.

„Zverejňovanie súkromnej komunikácie kohokoľvek bez toho, aby táto komunikácia zakladala nejaký dôvod na podozrenie z trestnej činnosti, alebo preukazovala nejaké nezákonné konanie človeka, je porušením zákonov a práva človeka na súkromie,“ myslí si Pellegrini. Zdôraznil, že občania by si mali ctiť právo na súkromie. Vyzval preto spoločnosť, aby nenastúpila na cestu nedodržiavania základných pravidiel slušného správania, zákonov a ochrany súkromia občanov Slovenskej republiky.

Medializované informácie pochádzajú od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a včera 28. januára ich zverejnili viaceré spravodajské weby. Alena Zs. údajnú komunikáciu s predsedom SNS potvrdila pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Danko v minulosti vyhlásil, že obžalovanú nepozná.

DANKO: Po zverejnení jeho súkromnej komunikácie s Alenou Zs. neodstúpi z funkcie šéfa parlamentu

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies