Pellegrini považuje zneužívanie agrodotácií za neprípustné: Ak sa toho niekto dopustil, Smer opustí
Podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) je zneužívanie agrodotácií absolútne neprípustné. Ak sa potvrdí, že sa ho dopustili jeho stranícki kolegovia, budú musieť stranu opustiť. Povedal to v piatok v Rádiu Expres.

“Ja sa budem snažiť urobiť všetko pre to, aby sa takéto veci riešili tak, ako sa majú. Ak by sa preukázalo, že v tom môžu mať prsty aj niektorí z našich regionálnych predstaviteľov strany, tak bude trvať veľmi krátko a naše stranícke kruhy opustia,” uviedol Pellegrini.

Na podvody s agrodotáciami, do ktorých by mala byť zapojená aj bývalá okresná šéfka Smeru-SD Ľubica Rošková, upozornil Denník N. Roškovej firma podľa denníka poberala agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Za rok 2017 mohla z európskych peňazí dostať asi 40.000 eur.

Podľa Denníka N Bán opísal, ako v okresoch Michalovce a Sobrance viaceré firmy neoprávnene berú dotácie z eurofondov na pôdu – a to aj v prípadoch, keď tú pôdu nevlastnia a ani ju neobrábajú, iba to vykazujú. Agrodotácie berú napríklad aj na vyasfaltované parkovisko. Súčasťou príbehu je aj násilné preberania pôdy a úrody malých farmárov.

„To, o čom ste hovorili, je neprípustné a budem sa snažiť robiť všetko pre to, aby takéto nekalé praktiky z tejto krajiny vymizli,“ reagoval na prípad premiér Pellegrini v rádiu Expres v relácii Braňa Závodského. „Ak by sa preukázalo, že v tom môžu mať prsty niektorí z našich regionálnych predstaviteľov, naše stranícke kruhy opustia,“ dodal.

„To je absolútne neprípustné, to sa nesmie na Slovensku diať, a ak sa to dialo, veľmi sa ospravedlňujem ľuďom, ktorí sa nedovolali pravdy,“ povedal Pellegrini a vyzval ľudí, nech informujú a neboja sa povedať pravdu. „Nech im je zo strany štátu poskytnutá ochrana,“ povedal s tým, že adresátom otázok by mal byť aj nový minister vnútra Tomáš Drucker.

„Kedykoľvek dostanem takýto podnet aj ja, budem volať príslušným rezortným kolegom, aby sa snažili túto vec doriešiť,“ povedal premiér. „Áno, je mnoho krívd a ľudia sa v okresoch často nedopátrajú pravdy.“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies