Pellegrini sa plánuje stretnúť s Druckerom. Vyjadrí sa až po tom. Gašpar je prekvapený
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa k rezignácii ministra vnútra Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) vyjadrí až po stretnutí s ním. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. “Predseda vlády SR Peter Pellegrini zaujme stanovisko po osobnom stretnutí s ministrom vnútra Tomášom Druckerom,” uviedol Úrad vlády SR.

Za prekvapujúcu a neočakávanú označil prezident Policajného zboru Tibor Gašpar demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Informuje aktuálne.sk.

 

Drucker v pondelok oznámil, že odstupuje zo svojej funkcie. Odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara nie je podľa neho správne ani spravodlivé. Myslí si však, že v súčasnosti existujú dôvody na jeho odchod, predovšetkým v podobe spoločenskej polarizácie.

„Rozhodnutia ministra vnútra Tomáša Druckera neodvolať ma z funkcie prezidenta Policajného zboru, ale súčasne podať demisiu, ktoré prezentoval na dnešnom tlačovom brífingu, sú pre mňa prekvapujúce a neočakávané,“ uviedol Gašpar v písomnom stanovisku.

K uvedenej situácii sa chce vyjadriť v čo najkratšom čase po dôkladnom zvážení všetkých okolností.

Drucker nastúpil do funkcie ministra vnútra po Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD) pred mesiacom a vzal si čas na rozhodnutie o Gašparovej budúcnosti. Gašparov odchod žiadajú ľudia na protestoch, opozícia aj prezident SR Andrej Kiska.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) považuje Gašpara za profesionála, ale avizoval, že bude rešpektovať rozhodnutie ministra.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies