Peniaze Slovákov sú v ohrození. Systém na posielanie peňazí hlási kolaps. NBS naopak tvrdí, že je už všetko v poriadku
Medzibankový platobný systém SIPS, v ktorom v pondelok vznikli technické problémy, už funguje. Informovala o tom hovorkyňa Národnej banky Slovenska (NBS) Martina Vráblik Solčányiová.

„Všetky tuzemské platby z dnešného dňa boli spracované. V prípade, že majú klienti nezrealizované transakcie, je potrebné aby sa obrátili na svoju banku,“ povedala Vráblik Solčányiová.

„Podľa vyhlásenia NBS boli tuzemské platby spracované, oficiálne potvrdiť to však budeme môcť až po kompletnej kontrole a spracovaní bankového výpisu z NBS. Celú situáciu dôkladne analyzujeme a klientov budeme následne informovať,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

Podľa informácií stránky tvnoviny.sk, ktorá sa odvoláva na informácie Národnej banky Slovenska, dňa 14. mája (pondelok) došlo k výpadku platobného systému SIPS.

Podľa dostupných informácií zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude problém trvať, ani čo ho spôsobilo. Jasné nie je ani to, či sú v ohrození len vnútroštátne platby, alebo aj platby do zahraničia. “Platby z piatka sú však určite nezaúčtované, konkrétne tie, ktoré klienti vybavovali po deviatej hodine večer cez internetbanking,” informujú TV Noviny.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies