Penta doviezla na Slovensko zdravotnícky materiál za päť miliónov eur

Penta doviezla na Slovensko zdravotnícky materiál za 5 miliónov eur. V aktuálnej dodávke sa nachádza okolo šesť miliónov rúšok, ochranné štíty a obleky pre zdravotníckych pracovníkov, respirátory FFP2, vyše 60 paliet vitamínov a potravinových doplnkov. Zdravotnícky materiál už v týchto dňoch dostáva personál v nemocniciach a poliklinikách Svet zdravia a ProCare a lekárňach Dr.Max. V tlačovej správe o tom informoval hovorca investičnej skupiny Penta Gabriel Tóth.

Penta v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera zabezpečuje tiež odovzdanie niekoľko stotisíc kusov ochranných pomôcok ďalším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí nepatria do skupiny Penta. Dôvera už poskytla respirátory FFP2 do viacerých nemocníc a zdravotníckych zariadení. “Našou primárnou snahou je zabezpečiť dostatok ochranných pomôcok pre ľudí, ktorí sa nachádzajú v prvej línii boja s pandémiou, teda pre lekárov, sestry či lekárnikov. Intenzívne pracujeme na tom, aby dodávky medicínskeho materiálu pokračovali a boli sme tak na očakávaný nápor pacientov podľa možností čo najlepšie pripravení,” uviedol spolumajiteľ Penta Investments Eduard Maták.

Vladimír Soták vyzval Matoviča, aby nešíril poplašné správy, ale riadil krajinu

Investičná skupina Penta vynaloží celkovo viac ako 15 miliónov eur na boj s pandémiou. Okrem nákupu špeciálneho zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok investuje do technických a medicínskych príprav zdravotníckych zariadení a lekární. Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 44-tisíc ľudí a v roku 2018 dosiahla hodnota aktív skupiny 10,4 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave a Varšave.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies