Pentagon pracuje na technológii ovládanej mozgom
Technológie, ktoré ľudia budú ovládať pomocou myšlienok nie sú Sci-Fi, na tom už pracuje americký Pentagon. Ministerstvo obrany USA teraz zostavuje vedecké tímy, ktoré budú vyvíjať “neurálne rozhranie” – technológia ovládaná mozgovými vlnami.

Takzvaný program N3 sa špecializuje na vzájomnú komunikáciu medzi počítačom a človekom. Systém umožňuje ľuďom ovládať počítač silou myšlienok alebo, inak povedané, mozgovými vlnami, píše Inquisitr.

Vedci už dlhší čas pracujú na vývoji technológie umožňujúcej ovládanie strojov myslou. Týmito technológiami sa zaoberá spoločnosť DARPA, ktorá na tomto vývoji začala pracovať už v šesťdesiatych rokoch. Prostredníctvom špeciálneho programu vedci vytvorili protézu, ktorú ľudia s chýbajúcimi časťami tela môžu ovládať pomocou miniatúrnych aparátov implantovaných do jej mozgov. Systém umožňuje ľuďom takmer prirodzené pohyby tela.

Spoločnosť DARPA teraz chce rozšíriť svoju špecializáciu a začať vyvíjať technológie, ktoré ľudia budú kontrolovať len silou svojich myšlienok. Program je nevrhnutý tak, aby ľudia mohli kontrolovať technológie, nie opačne. Vedci vyvíjajú program pre Pentagon, a to najmä pre americkú armádu.

Tímy na vyvíjanie novej technológie pod vedením materskej spoločnosti DARPA budú mať štyri roky. Samotná spoločnosť cenu projektu odmietla komentovať.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies