Petr Kellner rozširuje impérium: PPF kúpila aktíva nórskeho Telenoru
Investičná skupina PPF sa dohodla s nórskou spoločnosťou Telenor na kúpe jej telekomunikačných aktív v strednej a východnej Európe. Za mobilných operátorov v Maďarsku, Bulharsku, Čiernej Hore a Srbsku zaplatí 2,8 miliardy eur.Dokončenie transakcie podlieha schváleniu príslušnými regulačnými orgánmi a odhaduje sa na jún 2018,oznamuje Telenor.

PPF vedľa plnej kontroly nad mobilným operátorom Telenor v uvedených krajinách získala aj právo používať meno Telenor do polovice roka 2021 a tiež nehnuteľnosti využívané pre prevádzku spoločnosti,informuje Reuters

“Skupina PPF týmto nákupom rozširuje svoje telekomunikačné portfólio o štyri ďalšie krajiny a realizuje tak svoj dlhodobý zámer stať sa stredne veľkým európskym operátorom; chceme využiť našich skúseností k posilneniu pozície na trhu, “uviedol akcionár PPF Ladislav Bartoníček, ktorý je vo vedení skupiny zodpovedný za telekomunikácie.

Telenor je popredný poskytovateľ telekomunikačných a mobilných služieb v Škandinávii, strednej a východnej Európe a v Ázii s obratom za minulý rok 12,7 miliardy eur  a 178 miliónmi klientov. V strednej a východnej Európe je aktívna 25 rokov. Na maďarský trh spoločnosť vstúpila v roku 1994 prostredníctvom operátora Pannon. Následne svoje pôsobenie rozšírila v roku 1996 do Čiernej Hory, a to kúpou operátora Mobi 063, a v roku 2006 do Srbska. V roku 2013 vstúpila na bulharský trh akvizíciou operátora Globul. Ku koncu roka 2017 poskytoval Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Čiernej Hore a Srbsku svoje mobilné služby viac ako deviatich miliónom klientov a zamestnával takmer 3500 ľudí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies