Philippe Lamberts poslanec EP sa obul do životaschopnosti parlamentných rozpráv o predsedníctvach EÚ

Belgický poslanec Philippe Lamberts hovorí, že diskusie sú len “príležitosťami spievať chvály na úspechy predsedajúcich  krajín”. Informuje Theparliamentmagazine.eu.

Jeho vyhlásenie prišlo na tlačovej konferencii v Štrasburgu v utorok krátko po diskusii v parlamentnej rozprave  o estónskom predsedníctve EÚ, ktoré sa končilo koncom decembra.

Rozprava sa konala pred  prázdnym plenárnym zasadnutím, a to napriek tomu, že dvaja predstavitelia EÚ, predseda Európskej rady Donald Tusk aj šéf komisie Jean-Claude Juncker boli prítomní.

Rozpravy o predsedníctvach EÚ, ktoré sa práve skončili, sa stali tradičnou súčasťou plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.

Keď sa Philippe Lambertsa pýtali, prečo si myslí, že sa len málo europoslancov sa obťažuje byť v sále, aby sa venovali diskusii o decembrovom summite EÚ v Bruseli, belgický poslanec Európskeho parlamentu povedal:

“Nie je to jadrová fyzika, aby ste pochopili prečo. Po týchto rozpravách nik netúži a naviac nie sú  to fascinujúce diskusie, ktoré môžete mať. Musíte sa opýtať, či je rozumné pokračovať v takýchto diskusiách, ktoré sú v podstate rétorickým cvičením, ktoré sa len spätne pozerá na úspechy predsedníctva.”

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?