Philippe Lamberts poslanec EP sa obul do životaschopnosti parlamentných rozpráv o predsedníctvach EÚ

Belgický poslanec Philippe Lamberts hovorí, že diskusie sú len „príležitosťami spievať chvály na úspechy predsedajúcich  krajín“. Informuje Theparliamentmagazine.eu.

Jeho vyhlásenie prišlo na tlačovej konferencii v Štrasburgu v utorok krátko po diskusii v parlamentnej rozprave  o estónskom predsedníctve EÚ, ktoré sa končilo koncom decembra.

Rozprava sa konala pred  prázdnym plenárnym zasadnutím, a to napriek tomu, že dvaja predstavitelia EÚ, predseda Európskej rady Donald Tusk aj šéf komisie Jean-Claude Juncker boli prítomní.

Rozpravy o predsedníctvach EÚ, ktoré sa práve skončili, sa stali tradičnou súčasťou plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.

Keď sa Philippe Lambertsa pýtali, prečo si myslí, že sa len málo europoslancov sa obťažuje byť v sále, aby sa venovali diskusii o decembrovom summite EÚ v Bruseli, belgický poslanec Európskeho parlamentu povedal:

„Nie je to jadrová fyzika, aby ste pochopili prečo. Po týchto rozpravách nik netúži a naviac nie sú  to fascinujúce diskusie, ktoré môžete mať. Musíte sa opýtať, či je rozumné pokračovať v takýchto diskusiách, ktoré sú v podstate rétorickým cvičením, ktoré sa len spätne pozerá na úspechy predsedníctva.“
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies