Platy poslancov pôjdu hore: Sú úvahy o tom, že by to mohla byť aj suma 200 Eur, tvrdí poslanec Gábor Gál
Dostanú nakoniec podstatne viac? Malo by totiž ísť až o 200 eur.  Ako prvý o tom informoval portál hlavne.sk, s odvolaním sa na podpredsedu poslaneckého klubu Most Híd Gábora Gála. Ten povedal, že by sa platy našich poslancov mohli zvýšiť o dvesto eur. Podľa portálu majú návrh na zvyšovanie platov už v parlamente pripravený, napriek tomu poslanci o zvyšovaní zatiaľ nič nevedia. Aj samotní autori návrhu držia zatiaľ podrobnosti v prísnej tajnosti. nie je to totiž tak dávno, čo sa práve kvôli platom a ich zmrazovaniu takmer rozpadla vláda.

Vtedy bol Fico dokonca ochotný spojiť hlasovanie o zmrazovaní platov spoločne s tým, o dôvere vláde. “Áno, sú úvahy o tom, že by to mohla byť aj táto suma (200 Eur), no závisieť bude od dohody a všeobecného konsenzu. Zvažujeme, že by sa nešlo od priemernej mzdy, ale od iných koeficientov, ktoré by viac odrážali spoločensky únosnú mieru. Nechceme, aby platy išli do nejakých obrovských výšok,”povedal Gábor Gál portálu hlavne.sk.

Práve spor o platoch však dospel minulý rok do naozaj vážnej krízy, kedy nebolo isté, ako nakoniec všetko skončí a počítalo sa aj so scenárom, že padne vláda. Nakoniec sa však platy zvýšili symbolicky o jedno euro. “Odmietam každoročné populistické hádky o zvyšovanie platov. Len tak by sme si pridávať nemali. Som za to, aby túto problematiku riešila valorizácia, spravodlivo a fér. Uvedomme si totiž, že od našich platov závisia aj mnohé ďalšie, sudcov, prokurátorov, a tak podobne. Zmrazovanie platov prišlo, keď bola kríza a bolo to v poriadku. Dnes sme však na tom už oveľa lepšie a keď naša ekonomika funguje, prečo by jedna zložka moci mala byť stále potlačená?,” povedal Boris Kollár. Či sa nakoniec platy poslancom dvihnú a o koľko, sa uvidí v najbližších týždňoch, uzatvára hlavne.sk

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies