Po prekvapivom Trumpovom oznámení, že stiahne americké jednotky zo Sýrie, prichádza „objasnenie.“: Vojaci tam zatiaľ zostanú

USA sú vraj naďalej zaviazané zničiť zostávajúcich džihádistov Islamského štátu. Preto budú USA naďalej konzultovať budúce plány o Sýrii so svojimi spojencami. Informuje portál tagesschau.de.

Hovorca Bieleho domu uviedol, že americká misia sa „blíži rýchlemu koncu.“ Na jednej strane sa teda jednotky rýchlo nesťahujú, zároveň ale prezident nechce povoliť trvalé angažmán. Chce si zaistiť víťazstvo nad tzv. Islamskou republikou. Džihádisti boli v krajine takmer úplne zničení.

Trumpove oznámenie, že sa o Sýrii majú „postarať“ iní, je v rozpore s tým, čo požaduje ministerstvo zahraničia aj obrany, Trump svoje oznámenia očividne s vládou neprerokoval.

Trump prehlasuje, že dôležitejšie je  sa rozvíjať vlastnej krajine, teda USA. Pripustil tiež, že sú krajiny, ktoré chcú, aby USA v Sýrii zostali, napríklad Saudská Arábia. Potom za to ale musia zaplatiť, hovorí Trump. USA na Blízkom Východe investovali sedem biliónov dolárov a nevideli nič iné ako smrť a ničenie.

Nasadenie USA v Sýrii sa netýka oslobodenia regiónu, ale boja proti terorizmu. Pentagon má v krajine asi 2000 vojakov. USA bojujú v tzv. Vojenskej aliancii a útočia zo vzduchu. Na zemi potom americkí vojaci pomáhajú kurdským bojovníkom.

Čítajte tiež:

MIMORIADNA SPRÁVA: Nemecko prekazilo teroristický útok v Berlíne na dnešnom maratóne
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies