Počas protestov zomrel mladý študent, demonštranti obviňujú políciu

sita

Mladík skonal v piatok ráno v miestnej nemocnici.

V Hongkongu zomrel mladý univerzitný študent, ktorý spadol v pondelok z parkovacieho domu počas zrážok polície s protivládnymi demonštrantmi. Jeho smrť vyvolala ešte väčší hnev demonštrantov na vedenie poloautonómneho ostrova, ktorý Čína považuje za svoje územie. Podľa lekárov zomrel 22-ročný mladík v piatok ráno v miestnej nemocnici, detaily však nie sú známe.

Okolo tisíc maskovaných demonštrantov následne pochodovalo rušným centrom a skandovalo “Rozpustite policajné sily” či ”Hongkončania, pomstite sa”.” Niektorí niesli biele kvety a transparenty s nápismi “Hongkong je policajný štát”. Žiadali spravodlivosť pre zosnulého Alexa Chowa, obviňovali policajtov a neváhali ich označiť za “vrahov”. Chow spadol z viacposchodovej budovy, keď policajti nasadili proti demonštrantom slzotvorný plyn. “Jeho smrť je pre nás pripomienkou, že to nesmieme vzdať,” uviedol v tejto súvislosti jeden z demonštrantov pre miestnu televíziu.

Nezávislé vyšetrenie tvrdých policajných zásahov proti protestujúcim je jednou z požiadaviek protivládnych demonštrantov požadujúcich demokratické reformy vrátane slobodných volieb.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies