Pochybnosti okolo chemického útoku v Sýrii: S údajnými obeťami bolo manipulované, znie z Ruska
Ruská spravodajská televízna stanica RT spochybňuje videa rebelov, ktoré majú ukazovať obete plynového útoku na dumu. Podľa nej bolo s obeťami manipulované. Podľa ruskej televízie, možno teda pochybovať o celom plynovom útoku a o skutočnom počte obetí.

Ruskí analytici stanica RT napríklad poukazujú na to, že obeťami bolo manipulované. Mnohé obete údajného útoku sa objavujú v rôznych pozíciách na iných miestach. Snaha vyvolať šok a znechutenie je o to horšom že sa často jedná o deti. Vedľa toho potom mnohé obete vykazujú posmrtnú stuhnutosť. Tá nastáva štyri hodiny po smrti. Na rovnakých záberoch urobených údajne krátko po útoku však iné obete posmrtnú stuhnutosť nemajú, zdôrazňujú analytici televízie.

Podozrivé je tiež to, že aj keď malo dôjsť k útoku chemickými prostriedkami, záchranári z organizácie Biele prilby, nepoužívajú ani v uzavretých priestoroch, kde by sa mal plyn koncentrovať dlhú dobu, individuálne ochranné prostriedky ako plynové masky.

RT tiež spochybňuje motívy útoku zo strany Asadova režimu. “Prečo,” pýta sa ruská televízia, by mal Asad podobný čin páchať, keď už je faktickým víťazom vojny a ovláda väčšinu územia Sýrie? “Zároveň volá po vyšetrení incidentu.

Priamo na mieste ho od štvrtka vykonáva Organizácie pre zákaz chemických zbraní. Čoskoro teda snáď budú k dispozícii relevantné fakty, o tom, čo sa v dume skutočne stalo.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies