PODCAST: Vypočujte si výpoveď Jozefa Beniatku, ktorý hovorí o začiatku celej kauzy štátnej tajomníčky Jankovskej v roku 2000

Jozef Beniatka je dnes už bývalý policajt. V čase, keď slúžil v policajnom zbore bol vôbec prvý, ktorý prijal výpoveď Tibora Jurisu – korunného svedka z kauzy štátnej tajomníčky Jankovskej, kde Jurisa popisoval ako je vydieraný Čongrádyovcami.

Táto výpoveď je najpodstatnejšia, pretože v nej mená Ondreja Janíčka ani Jozefa Strelčíka – teda majiteľov Fatimy, ktorí sa napokon ocitli vo väzba za údajné vydieranie práve Jurisu, nevyskytujú. A práve ich väzba spustila údajnú korupčnú kauzu štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej v podobe 3 000 000 úplatku, vtedy v slovenských korunách. Kde napokon skončili tieto peniaze sa tiež zamýšľa v rozhovore bývalý policajt Beniatka a ponúka niekoľko vysvetlení.

Mená majiteľov Fatimy – Janíčka a Strelčíka podľa slov Beniatku museli byť niekým do spisu pridané a niekto, ak ešte spis existuje bol pod tým podpísaný.

V rozhovore sa dozviete prečo sú práve tieto okolnosti zvláštne na prípade a aj to, že samotný Beniatka si v tom čase nevedel predstaviť, že vlastne stojí pri zrode kauzy, ktorá bude napokon trvať už 18 rokov.

Tibor Jurisa zajtra prvý krát odhalí svoju tvár práve na tlačovej besede ku celej kauze, ktorá sa bude konať 7.5. 2018 o 10 hod. v komplexe Fatima pod Trenčianskym hradom .

 

 

2 thoughts on “PODCAST: Vypočujte si výpoveď Jozefa Beniatku, ktorý hovorí o začiatku celej kauzy štátnej tajomníčky Jankovskej v roku 2000

Comments are closed.

Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?