Podľa Tomáša Szabóa dával Zoltán Andruskó zadanie Kuciaka zbiť, nie zavraždiť

sita

S vraždou podnikateľa Molnára Tomáš Sz. podľa vlastných slov nič nemá

Novinára Jána Kuciaka mali podľa zadania Zoltána Andruskóa zbiť, nie zavraždiť. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to dnes povedal bývalý policajt Tomáš Sz. Dodal, že Andruskó mu v zime 2017 povedal, že hľadá niekoho, kto by „zbil, respektíve prefackal jednu osobu”, ktorá robí nejakým dotyčným zle. Podľa vlastných slov nemal Tomáš Sz. o túto vec záujem, no prejavil ho jeho bratranec, bývalý vojak Miroslav M. Dôvodom bolo, že mal finančné problémy. Za zbitie Kuciaka mali podľa Tomáša Sz. sľúbených 1 500 eur, pričom 500 si mal nechať Andruskó. Ten mal dvojici povedať, že terčom má byť „nejaký mladý novinár”, meno Kuciak im však nič nehovorilo.

Tomáš SZ. podľa vlastných slov niekoľkokrát navštívil obec Veľká Mača, pretože si chcel kúpiť moped Babetta. Jeden si tam vraj už v minulosti od miestneho obyvateľa kúpil. Niekoľkokrát s ním do obce išiel aj Miroslav M., pričom si bol opakovane obhliadnuť dom Kuciaka. V inkriminovaný deň 21. februára 2018 podľa Tomáša Sz. vnikol Miroslav M. do Kuciakovho domu, našiel tam však len dve mŕtve telá. Tiež povedal, že to chcel ohlásiť na polícii, Miroslav M. bol však proti. Keď sa na celú vec potom pýtal Andruskóa, ten mu údajne povedal, aby sa nestaral, lebo „zle pochodí”.

Pokiaľ ide o vraždu podnikateľa Petra Molnára, Tomáš Sz. zdôraznil, že s ňou nemá nič spoločné. „Neviem, prečo si toto Miroslav M. na mňa vymyslel,” povedal s tým, že vzťahy s jeho bratrancom sa v poslednom období pokazili. V minulosti spolu napríklad vlastnili obchod na výživové doplnky, ktorý podľa neho Miroslav M. zničil. Na otázky procesných strán Tomáš Sz. odmietol odpovedať.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

Miroslav Marček priznal aj to, že zastrelil podnikateľa Molnára

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies