Podnikateľ Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze
Obžalovaný Ladislav Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze. Vyhlásenie urobil dnes pred senátom Okresného súdu Bratislava V. Súd jeho vyhlásenie prijal, bude tak vykonávať dokazovanie len o uložení trestu. Podnikateľ si už za inú kauzu odpykáva päťročný trest väzenia.

Podľa obžaloby v mene obchodnej spoločnosti Bašternák podal na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty (DPH) za zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľnosti, konkrétne bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence. Tým skrátil DPH vo výške 200 000 eur.

Prokurátorka v záverečnej reči obžalovanému navrhla súhrnný trest v trvaní sedem rokov väzenia. Advokát Peter Filip naopak uviedol, že súd by mal vzhľadom na predchádzajúce odsúdenie upustiť od uloženia trestu.

Podnikateľovi už v marci 2019 potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest, ktorý mu v novembri 2018 uložil Okresný súd Bratislava II. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia.

Paragraf 363 platí nielen na Pčolinského – kto napraví chyby sudcu a prokurátora v Nitre?
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies