Pojednávanie s Miroslavom Marčekom, ktorý sa priznal, že zastreli Kuciaka, bude 17. marca

Miroslav Marček priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, Martinu Kušnírovú aj podnikateľa Petra Molnára. Súd ho vylúčil na samostatné konanie

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom M. Ten bol pôvodne stíhaný spolu s Tomášom Sz., Alenou Zs. a podnikateľom Marianom K. v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a ďalších skutkov. Na pojednávaní 13. januára však obžalovaný priznal, že zastrelil Kuciaka, Kušnírovú ako aj podnikateľa Petra Molnára z Kolárova v roku 2016. O týchto skutkoch Miroslav M., ktorý bol v minulosti príslušníkom Ozbrojených síl SR, vypovedal aj pred súdom.

Senát Špecializovaného trestného súd v Pezinku následne začiatkom februára vyčlenil Miroslava M. na samostatné konanie. Keďže sa obžalovaný na súde priznal k žalovaným skutkom, súd bude v jeho prípade vykonávať dokazovanie len pokiaľ ide o výšku trestu pre neho. Predsedníčka senátu Ružena Sabová v tejto súvislosti uviedla, že by na to mali postačovať dva pojednávacie dni. Pojednávanie s Miroslavom M. je vytýčené aj na 15. apríla.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K. Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies