POLICAJNÝ PREZIDENT GAŠPAR: Motívom vraždy bola zrejme investigatíva novinára

Pravdepodobným motívom vraždy novinára portálu Aktuality.sk Jána K. bola jeho investigatívna činnosť. Na dnešnej tlačovej konferencii to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar.

„Polícia nasadí všetky možné kapacity na to, aby sa vec podarilo čím skôr objasniť. Slovensko ešte nikdy nečelilo takémuto bezprecedentnému útoku na novinára,“ povedal policajný prezident.

Polícia vyšetruje skutok ako podozrenie z dvojnásobnej úkladnej vraždy, novinár bol podľa prvých zistení usmrtený výstrelom do hrude a jeho partnerka do hlavy.

Polícia krátko pred polnocou našla v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta mŕtve telá 27-ročného muža a ženy. Obaja podľahli strelným zraneniam. Páchateľ je na úteku. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Políciu zalarmovala rodina, ktorej sa mladý pár už týždeň neozval. Keď policajti prišli na miesto, videli cez okno ležať niekoho na zemi. Privolali hasičov a za ich asistencie dom otvorili. Na mieste sú kriminalisti. Krajské policajné riaditeľstvo sa k vražde nevyjadruje, podľa informácií tvnoviny.sk by prípad mala prevziať NAKA.

Ján Kuciak. Foto: facebook

Generálna prokuratúra tomu venuje mimoriadnu pozornosť

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky (GP SR) venuje mimoriadnu pozornosť prípadu zastreleného novinára z portálu aktuality.sk Jána Kuciaka. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies