Policajný prezident Tibor Gašpar skončí vo funkcii k 31. máju.

Policajný prezident Tibor Gašpar skončí vo funkcii k 31. máju. Oznámil to predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý je po odchode Tomáša Druckera poverený dočasným vedením ministerstva vnútra. Informuje aktualne.sk

„Jeho rozhodnutie prijať post ministra vnútra si budem vždy vážiť“, povedal premiér Pellegrini. Druckerovi sa poďakoval za prácu na Slovenskej pošte a na poste ministra zdravotníctva.

Premiér Gašpara považuje za úplne kompetentného viesť Policajný zbor. Uviedol želanie, aby aj na iných vedúcich postoch boli ľudia ako on. Za prioritu však stále považuje upokojenie situácie.

„Chcem privítať veľmi konštruktívny prístup prezidenta, spoločne sme sa dohodli, že vzhľadom na aktuálnu situáciu, aby bola neustále pod tlakom, sme sa dohodli s pánom Gašparom, že na pozícii policajného prezidenta skončí,“ hovorí Pellegrini. Od 1. júna bude mať Policajný zbor SR nové dočasné vedenie.

„Dohodli sme sa s pánom prezidentom policajného zboru, že aj vzhľadom na aktuálnu situáciu a uvedomujúc si potrebu stabilizovať situáciu a ukľudniť to pnutie, zbaviť políciu toho, aby bola neustále pod tlakom médií a bola spochybňovaná jej činnosť, sme sa dohodli, že na pozícii policajného prezidenta skončí,“ uviedol Pellegrini s tým, že Gašpar skončí k 31. máju tohto roka.

Gašpar podľa jeho slov nemôže skončiť hneď, lebo ide o bezpečnostnú zložku štátu a premiér a dočasný minister vnútra musí zabezpečiť obranyschopnosť a bezpečnosť v štáte. „Nemôžem svojím rozhodnutím destabilizovať policajný zbor,“ uviedol Pellegrini. Policajný zbor dnes totiž nemá jedného viceprezidenta a druhý je práceneschopný. Policajný zbor podľa Pellegriniho Gašparovým odchodom prichádza o profesionála.

Gašpar potvrdil, že napĺňa sľub, ktorý dal, že ak sa dohodne s ministrom vnútra na odchode, odíde. Svojím odchodom chce dosiahnuť, aby policajný zbor mohol fungovať bez atakov, politizácie „a bez toho, čo malo značný dopad na to, v akej klíme sa v polícii pracuje“.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies