Polícia prichádza o svojho prvého viceprezidenta. Jaroslav Málik sa rozhodol uprednostniť lukratívny flek policajného pridelenca v zahraničí
Málik má za sebou roky strávené v kriminálnom spravodajstve.  Viedol tajný Odbor zvláštnych operatívnych funkcií , neskôr premenovaný na Odbor špecializovaných služieb. Informuje hlavne.sk.

Do funkcie prvého policajného viceprezidenta nastúpil vlani v júni ako nominant SNS, no podľa viacerých zdrojov panovalo medzi ním aj šéfom Tiborom Gašparom veľké napätie.

Málikovým nadriadeným sa podľa informácií Hlavné.sk nemali páčiť jeho blízke kontakty s viacerými predstaviteľmi opozície. Nehovoriac o tom, že v septembri 2016 sa „len tak náhodou“objavil len v teplákoch na mieste nehody bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica.

Presné dôvody Málikovho konca na poste prvého policajného viceprezidenta odmietlo ministerstvo vnútra komentovať  s tým, že „nikdy nerieši personálne otázky prostredníctvom médií,“a podobne sme pochodili aj na prezídiu. Na tlačovom oddelení informácie nevyvrátili ani nekomentovali.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že by mal Málik zamieriť do Moskvy, kde by sa mal stať policajným pridelencom v Rusku. Má dokonale ovládať jazyk a disponovať viacerými užitočnými kontaktmi.

Na pozícii nahradí Františka Poslucha, s ktorým v minulosti v utajení spolupracoval napríklad na prípadoch bossa žilinského podsvetia Františka Salingera.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies