Polícia Slovenskej republiky označila správy o Marakéšskej deklarácii spájané s príchodom 11 000 imigrantov na Slovensko za hoax
“Dostávajú sa k nám neuveriteľné správy o tom, že 1.7. príde na Slovensko 11 000 migrantov a nastane tak genocída slovenského národa.”, začína status Polície Slovenskej republiky na sociálnej sieti facebook.

Následne tieto správy  polícia na facebooku vyvracia tvrdením, že “JE TO ABSOLÚTNY HOAX. Súvisí to pravdepodobne s Marrakéšskou deklaráciou. Tento dokument je politickou deklaráciou, ktorá zodpovedá predstavám vlády SR na partnerstvo zamerané na tento región. Nie je však právne záväzným dokumentom, z ktorého by vyplývali konkrétne záväzky pre SR. Priamo na mieste nemala SR osobné zastúpenie. SR bola zapojená do pripomienkovania textu deklarácie, ktoré prebiehalo prostredníctvom nášho SZ na pracovnej úrovni v Bruseli.”

Podľa Polície Slovenskej republiky je “Postoj SR je voči povinným kvótam naďalej nemenný. SR je súčasťou rôznych iných dokumentov, pretože téma migrácie sa dotýka nás všetkých. Nejde len o tému utečencov, ale aj Slovákov migrujúcich za prácou do zahraničia alebo napríklad srbských, ukrajinských a ďalších pracovníkov slovenských firiem.”

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies