Polícia vyšetruje ďalšiu smrť ženy v Bratislave, o sériovom vrahovi však neuvažujú

ilustračné FOTO

 Bratislavská krajská polícia vyšetruje ďalšiu smrť ženy, ktorá podľa polície nesúvisí s prípadom z 11. novembra. Informoval o tom dnes na tlačovej besede riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Adrian Pavlík a zástupca odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva Milan Maškara. O sériovom vrahovi teda podľa nich nemožno hovoriť. Dnes v ranných hodinách našli telo ženy v okrese Bratislava II. Stalo sa tak na rovnakom území, kde našli 11. novembra brutálne dobitú a podchladenú Violu Macákovú, ktorá pri prevoze do nemocnice zomrela.

„Dnes v ranných skorých hodinách na teritóriu Bratislavy II bolo nájdené telo ženy,“ uviedol Pavlík s tým, že na miesto prišli zdravotníci, ktorí sa snažili ženu resuscitovať, avšak neúspešne. Aj na základe stanoviska obhliadajúceho súdneho lekára krajská polícia potvrdila, že neexistuje súvislosť medzi dnešnou tragédiou a prípadom minulotýždňovej vraždy z 11. novembra. Polícia zároveň v tlačovej správe doplnila, že totožnosť nájdenej ženy je známa, pričom ide o 28-ročnú Bratislavčanku. „Privolaný obhliadajúci lekár po dôkladnej obhliadke tela vylúčil cudzie zavinenie. Na zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva,“ uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Smrť Violy Macákovej podľa Maškaru vyšetrujú. „Boli vykonané desiatky procesných úkonov ako výsluchy, prehliadky, zaisťovacie úkony. Boli zaistené rôzne stopy,“ uviedol s tým, že do vyšetrovania zapojili aj znalcov. „Na prípade pracujú naozaj tí najskúsenejší kriminalisti, policajti, ktorí už majú dostatočnú prax s takýmito prípadmi,“ uzavrel Maškara.

Krajská polícia prosí analytikov, ktorí sa k prípadu vyjadrujú, a takisto aj médiá, aby „vytvorili priestor ľuďom, ktorí na tomto prípade hneď od 11. novembra naozaj s najvyššou prioritou pracujú,“ zdôraznil Pavlík s tým, že vo vyšetrovacom tíme sa nachádzajú aj kriminalisti z okresu Bratislava II. Podľa neho je krajská polícia podrobená kritike z dôvodu, že dostatočne nevaruje verejnosť, pričom kritici spomínajú aj pojmy ako sériová vražda. „Zaručujem vám, že žiadna paralela s týmto výrazom nenastala,“ vysvetlil na záver Pavlík.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies